Kållereds Dartklubb

Bra att veta - 2022/23

Änna nåt på gång

4. jan, 2022

1. jul, 2022

5. aug, 2022

13. aug, 2022

27. aug, 2022

3. sep, 2022

5. sep, 2022

7. sep, 2022

12. sep, 2022

17. sep, 2022

21. sep, 2022

24. sep, 2022

1. okt, 2022

15. okt, 2022

22. okt, 2022

5. nov, 2022

26. nov, 2022

3. dec, 2022

10. dec, 2022

17. dec, 2022

26. dec, 2022

5. jan, 2023

7. jan, 2023

28. jan, 2023

4. feb, 2023

11. feb, 2023

25. feb, 2023

3. mar, 2023

11. mar, 2023

25. mar, 2023

1. apr, 2023

7. apr, 2023

12. apr, 2023

15. apr, 2023

22. apr, 2023

29. apr, 2023

6. maj, 2023

18. maj, 2023

20. maj, 2023

10. jun, 2023

Dart - Tisdag & Fredag - Kållered

Öppnar 17.30
Startar 19.00

11 Veckors startar

19.00
40:-
Minst 5 Deltagartillfällen för slutspel (17 September)

Hjo Open

5 o 6 Augusti

West Coast Mixen

Kungsbacka

Slutspel - West Coast

Återkommer med tid

Teuqila Rose och Jägermasters

13.00
120:- Anmälningsavgift
Mix om tid o lust finnes

Seriestart - Elit

19.00

SerieStart - Pubserien

19.00

Seriestart - Div 1

19.00

Slutspel - 11 v

13.00
5 Deltagartillfällen för slutspel
50:-

Seriestart - Dam Elit

19.00

Sammandrag 1 - Pubserien

13.00
14 lag i Kållered

Bollebygd Open

HS, DS och U25

Lumumba Open

Endast Herrar
Kungsbacka

Riksserien - Sammandrag 1

Joker A - Södertälje (TYO)
Joker B - Asmundstorp
The Dartclub - Kållered

Scary Open

Licensierad (HS, DS och Ungdom)
Kungsbacka

Joker Open

Lördag: HS, DS och U25 11.00
Söndag: HD och DD 13.00

Samlar Cupen

24 Herrar och 15 Damer

Samanndrag 2 - Pubserien

13.00
Kortedala (6 Lag) och Dartmoor (8 Lag)

Slutspel 10 veckors

13.00
50:-

Annadagscupen

Kungsbacka

Kålle & Ada Mixen

19.00
120:-/Par

Sammandrag 3 - Pubserien

13.00
Kållered (8 Lag) och Dartmoor (6 Lag)

Riksserien - Sammandrag 2

Joker A - Södertälje
Joker B - Kållered
West Coast Dam - Kållered

Sammandrag - GBG serien (Div 1 & Dam)

Återkommer med plats

DM

Återkommer med plats och klasser

West Coast Open

Återkommer med tid och klasser

SM

3 till 5 Mars (Uppsala ??)

Dartmoor Open

Lör 11/3
Ungdom, HS och DS
Sön 12/3
DD och HD

Kålle & Ada Open

Lördag: HS, DS och U25 11.00
Söndag: HD och DD 13.00

Sammandrag 4 - Pubserien

13.00
Dartmoor (8 Lag) och Kortedala (6 Lag)

Golden Egg

Kungsbacka

Kvalmatcher (A) - Pubserien

3,4,5,och 6 Kvalar till Semi

Slutspel - GBG serien

Återkommer med plats

Slutspel - Pubserien

Vinnaren av serien bestämmer spelplats
13.00

Danmark Open

Riksserien - Sammandrag 3

Kalmar

Kungsbacka Open

Återkommer med tid resp klasser

Sweden Cup

Återkommer med plats och tid

VDF Trofén

Återkommer med plats

Senaste kommentarer

24.10 | 14:55

Hej. Jag glömde vita cosmo dartflights o gröna stolpar hos er i helgen. Nå...

16.10 | 15:30

Lite fler foton behövs och snabbare uppdatering på matcherna

13.04 | 19:11

Hej !! Vi e 4 st två kvinnor två male...som skulle vilja bli medlemmar! Vi bo...

01.11 | 19:29

Tjenare Hasse ligger även pubserien nere just nu med tanke på restriktio...