Kållereds Dartklubb

Jäger Masters

Jägermasters 2019

Tisdagen 30 April

A-Cup                                 

1:a  Tony                                  

2:a  Szymon                       

3-4                                     

P J                          

K Z                             

5-8                                      

Lillen                                

Sören                         

Sundbaum                                   

Hasse M                   

9-15                                 

Stanko                            

Hasse O

Hokkanen

Blom

Panda

J-son

Robin A                 

Jägermasters 2018

Måndagen 30 April

A-Cup                                 

1:a  Tony                                  

2:a  Hasse M                         

3-4                                     

Matte                            

Hokkanen                             

5-8                                      

Szymon                                  

P J                             

Leo                                      

Robin A                      

9-12                                   

Magnus M                            

Hasse O

Marita

Panda                     

Jägermaster 2017

Söndagen 30 April

A-Cup                                  B-Cup

1:a  Matte                                 1:a  Lasse "Puh"

2:a  Hasse M                          2:a  Hasse O

3-4                                      3-4

Joakim H                              Leo

Tony                                       Pinnen

5-8                                      5-9

Inge                                     J-Son

Magnus N                             Lasse (26+)

Lillen                                      Kent

Sundbaum                            Brandberg  

9-18                                    Kenneth

Janne H                            

Scotting

Claes Axmen

Christer W                     

Tryckarn

Thomas Holmqvist

Pasi

Hokkanen

Claes Utberg

Marko

Jäger Masters 2016

Lördagen 30 April

A-Cup                                  B-Cup

1:a  Tony E                              1:a  Christer

2:a  Matte                             2:a  Janne J

3-4                                      3-4

Sundbaum                            Klintan

Tryckarn                                 Stefan

5-8                                      5-7

Inge                                     Kärrengård

Thomas N                             Willy

Lillen                                      Per

Agge                               

9-14                                    

K Z                             

Ragnar

Hasse O 

Lars                     

Hasse M

Daniel R

Senaste kommentarer

24.10 | 14:55

Hej. Jag glömde vita cosmo dartflights o gröna stolpar hos er i helgen. Nå...

16.10 | 15:30

Lite fler foton behövs och snabbare uppdatering på matcherna

13.04 | 19:11

Hej !! Vi e 4 st två kvinnor två male...som skulle vilja bli medlemmar! Vi bo...

01.11 | 19:29

Tjenare Hasse ligger även pubserien nere just nu med tanke på restriktio...